کتابسرای افشین | وارد شوید| ثبت نام کنید
فیلتر بر اساس: نمایش 1 - 12 از 21 نتایج

کتابهای آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش شامل منابع اصلی و کتابهای کمکی است. منابع آزمون استخدامی دبیری کتابهایی هستند که در دفترچه ثبت نام معرفی می شوند و آزمون از این کتابها مطرح می شود. کتابهای کمکی معمولا همه منابع مورد نیاز شما را در یک کتاب جمع آوری می کند تا بتوانید در زمان کمتری منابع را مطالعه کنید. در ادامه درباره منابع اصلی و کمکی به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

 

خرید کتابهای آزمون استخدامی دبیری (منابع عمومی و اختصاصی)

کتابهای آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش همان طور که گفته شد شامل منابع اصلی و کتابهای کمکی است. در ابتدا منابع اصلی را بررسی می کنیم. منابع آزمون به دو بخش تقسیم می شود:

 • منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش حیطه عمومی
 • منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش حیطه اختصاصی

حیطه عمومی کتابهای مشترک بین همه رشته ها را در بر می گیرد و حیطه اختصاصی شامل کتابهای تخصصی برای آزمون دبیری است. برای هر کدام از حیطه ها یک لیست از کتابها برای مطالعه معرفی می شود (هر حیطه شامل 4 الی 5 کتاب متفاوت است). همچنین اطلاعات دقیق این کتابها شامل نام نویسنده و انتشارات در اختیار شما قرار می گیرد. شما می توانید با مراجعه به کتابفروشی های معتبر اقدام به خرید این منابع نمایید. کتابفروشی افشین با سالها تجربه این کتابها را به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می دهد تا دغدغه تهیه کتابها را نداشته باشید.

 

منابع آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش 1402

منابع آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش که شامل منابع عمومی و اختصاصی می شود را در ادامه خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم. این منابع از دفترچه آزمون استخدامی استخراج شده و جدیدترین منابع 1402 است.

 

 1- مواد و منابع آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (کتبی) حیطه عمومی

شایستگی محتوای ارزیابی امتیاز سهم از کل آزمون (درصد)
باور و التزام عملی به ارزشهای اسلامی، ملی و انقلابی و روحیه جهادی معارف و اندیشه های اسلامی و انقلابی

تاریخ و فرهنگ تمدن

48

48

4.80

4.80

دانش تعلیم و تربیت اسلامی تعلیم و تربیت اسلامی 48 4.80
دانش اجتماعی و حقوقی دانش سیاسی، اجتماعی و حقوق اساسی 48 4.80
توانایی های عمومی ذهنی تواناییهای عمومی ذهنی 48 4.80

منابع آزمون

1- معارف و اندیشه های اسلامی و انقلابی:

 • طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن بخش اول ایمان نویسنده سید علی خامنه ای، انتشارات: صهبا
 • همرزمان حسین (ع) نویسنده: سیدعلی خامنه ای انتشارات انتشارات انقلاب اسلامی

2- تاریخ و فرهنگ تمدن:

 • خدمات متقابل ایران و اسلام نویسنده شهید مرتضی مطهری انتشارات صدرا
 • مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران کتاب توسعه و مبانی تمدن غرب نویسنده: سید مرتضی آوینی

3- تعلیم و تربیت اسلامی:

 • مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی جمهوری اسلامی (بخش دوم میانی، قسمت های چیستی، چرایی و چگونگی تربیت رسمی عمومی)
 • کتاب تعلیم و تربیت در اسلام نویسنده شهید مرتضی مطهری

4- دانش سیاسی اجتماعی و حقوق اساسی:

 • قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • وصیت نامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی (ره) / بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

5- تواناییهای عمومی ذهنی

 

تذکر 1: سوالات معارف اسلامی مربوط به پیروان سایر مذاهب اسلامی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (حنفی، شافعی، مالکی، جنیلی و زیدی) مطابق تعالیم و احکام فقهی آنان طراحی خواهد شد.

تذکر 2: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سؤالات معارف اسلامی معاف بوده و در محاسبه نمرد کل عمومی که حیطه عمومی نامیده می شود این درس لحاظ نخواهد شد ولی چنانچه داوطلب اقلیت دینی به سؤالات معارف اسلامی پاسخ دهد. این درس با تأثیر مثبت در محاسبه نمره کل عمومی لحاظ خواهد شد. در واقع دو نمره کل عمومی یک نمره کل با لحاظ نمره خام درس مذکور و یک نمره کل بدون لحاظ نمره خام درس مذکور محاسبه و نمره کل بالاتر ملاک قرار خواهد گرفت.

 

کتابهای آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش حیطه عمومی

2- مواد و منابع آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (کتبی) حیطه اختصاصی

شایستگی محتوای ارزیابی امتیاز سهم از کل (درصد)
تسلط بر دانش یاددهی یادگیری اسناد و قوانین بالادستی آموزش و پرورش 45 4.50
تسلط بر دانش یاددهی یادگیری روشها و فنون تدریس 45 4.50
تسلط بر دانش یاددهی یادگیری روانشناسی تربیتی 45 4.50
تسلط بر دانش یاددهی یادگیری سنجش و اندازه گیری پیشرفت تحصیلی 45 4.50

منابع آزمون

1- اسناد و قوانین بالادستی آموزش و پرورش (سیاستهای کلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش / سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جمهوری اسلامی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی آیین نامه اجرایی ،مدارس مصوب سال ۱۴۰۰ شورای عالی آموزش و پرورش)

2- روشها و فنون تدریس (با تاکید بر محورهای مبانی نظری تدریس و یادگیری؛ مدیریت و طراحی فعالیتهای آموزشی؛ اصول و شیوه های مدیریت کلاس درس: مهارتهای خلق موقعیت و فرصتهای یادگیری؛ آشنایی با روشهای تدریس مبتنی بر شناخت گرایی و سازنده گرایی با رویکرد تحولی راهبردهای یاددهی و یادگیری مهارتهای اساسی مورد نیاز معلم پیش از تدریس حین تدریس پس از تدریس؛ مدلها و الگوهای تدریس)

تذکر: در شغل تربیت بدنی به جای روشها و فنون تدریس ماده امتحانی حیطه اختصاصی روش تدریس تربیت بدنی خواهد بود. (منبع امتحانی کتاب راهنمای معلم تربیت بدنی دوره متوسطه اول و دوم است

3- روانشناسی تربیتی (با تاکید بر محورهای کاربرد نظریه های یادگیری در کلاس کاربرد نظریه های ،هوش تفکر، خلاقیت و استعداد در کلاس؛ کاربرد نظریه های انگیزش و هیجان در آموزش کاربرد نظریه های تحولی در آموزش شناخت تفاوتهای فردی در یادگیری؛ تعاریف مفاهیم و اصطلاحات مرتبط کتاب مسئولیت و سازندگی، نویسنده: علی صفایی حائری فصلهای ۱۰-۴-۳-۲)

4- سنجش و اندازه گیری پیشرفت تحصیلی (با تاکید بر محور تعریف مفاهیم و اصطلاحات مرتبط سنجش مشاهده ای سنجش عملکردی سنجش عاطفی، سنجش ،رفتاری سنجش تکوینی پوشه کار)

 

وقت زیادی برای مطالعه ندارید؟

اگر فکر می کنید که نمی توانید همه این منابع را مطالعه کنید و وقت شما محدود است در ادامه با ما باشید.

برخی از نشرها اقدام به چاپ کتابهای استخدامی نموده اند که عموما دارای ویژگی های زیر هستند:

 1. همه منابع در یک کتاب جمع آوری شده است (معمولا یک کتاب جامع برای منابع عمومی و یک کتاب برای منابع اختصاصی)
 2. توضیحات هر درس به صورت خلاصه در اختیار شما قرار می گیرد (تا در زمان کمتری بتوانید منابع را مطالعه کنید.
 3. نمونه سوالات و آزمون های قبل در کتاب درج شده است (تا با آزمون بیشتر آشنا شوید و نکاتت مهم را بهتر درک کنید)

بنابراین کتابهای کمکی تمامی موارد را برای موفقیت شما در کمترین زمان در نظر گرفته اند و شما می توانید به جای کتابهای اصلی از آنها استفاده کنید.

کتابهای آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش

اگر برای انتخاب و خرید کتابهای آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش به راهنمایی و کمک نیاز دارید با پشتیبانی کتابسرای افشین ارتباط برقرار نمایید.

کتابسرای افشین، یا کتابفروشی افشین بوشهر مرکز خرید انواع کتاب های دانشگاهی، عمومی، کمک درسی  ، انواع لوازم التحریر، نوشت افزار و محصولات فرهنگی آماده ارائه بهترین خدمات با پشتیبانی قوی به شما عزیزان است.

 • با خیالی آسوده در خانه خرید خود را انجام دهید: کتابفروشی افشین دارای مدارک لازم برای فعالیت حضوری (جوازکسب) و فعالیت مجازی (اینماد و ساماندهی) می باشد.
 • جهت دریافت مشاوره یا پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید. (تیم پشتیبانی قوی و باتجربه افشین بوک در تمامی اوقات پاسخگوی شما می باشد)

در شبکه های مجازی ما را دنبال نمایید.

 

آدرس فروشگاه: بوشهر، خیابان عاشوری، بهارستان 17

تمامی حقوق این سایت متعلق به کتابسرای افشین می باشد.