کتابسرای افشین | وارد شوید| ثبت نام کنید

از این 10 اشتباه در خرید اینترنتی کتاب دانشگاهی پرهیز کنید

دسته‌بندی: دسته‌بندی نشده
تاریخ: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
بازدید: 71 views
4.7/5 - (3 امتیاز)

ممکن است شما بخواهید کتابهای دانشگاهی خود را به صورت آنلاین خرید کنید ولی از این می ترسید که کتاب اشتباهی خرید کنید. یا ممکن است کتابی را خریده باشید و هنگام خرید به میزان کافی دقت نکرده باشید و کتاب اشتباهی به دست شما رسیده باشید و می خواهید ببینید اشتباه کار از کجا است. در این مقاله 10 اشتباهی که ممکن است هنگام خرید آنلاین کتاب دانشگاهی داشته باشید را بررسی می کنیم.

 

اشتباهات رایج هنگام خرید اینترنتی کتاب دانشگاهی

مگر خرید کتاب دانشگاهی با سایر کتابها تفاوت می کند؟ بله، معمولا در دانشگاه یک کتاب خاص برای تدریس یک درس توسط دانشگاه معرفی می شود که شما باید دقیقا همان کتاب را خرید و مطالعه کنید. ولی برای خرید سایر کتابهای ملاک های خرید متفاوت است، زیرا خرید یک کتاب خاص مد نظر نیست.

معمولا سایت های معتبر ویژگی های کتاب را به صورت کامل در سایت درج می کنند. شما هنگام خرید اینترنتی کتابهای دانشگاهی باید به دقت ویژگی های کتاب را بررسی کنید. زیرا اکثر اشتباهات از عدم دقت به ویژگی های کتاب رخ می دهد. برخی از موادی که ممکن است به آن دقت نکنید را در زیر بررسی می کنیم.

 

1- خرید از فروشگاه های نامعتبر

این موضوع اولین موردی است که باید مورد توجه قرار دهید. زیرا ممکن است همه موارد موارد را مورد توجه قرار دهید ولی خرید خود را از یک سایت نامعتبر انجام دهید و محصول شما هیچ وقت به دستتان نرسد. بنابراین در ابتدا به این موضوع توجه کنید. در این راستا می توانید خرید کتاب دانشگاهی خود را با خیالت راحت از سایت افشین بوک انجام دهید. زیرا ما هم تجربه و قدمت بالایی در این زمینه داریم و هم می توانید به صورت شبانه روزی از پشتیبانی و مشاوره جهت خرید بهره ببرید.

 

2- عدم دقت به نام کتاب

بسیاری از کتاب ها نام های مشابهی دارند. مثلا کتاب «تاریخ تحلیلی اسلام»، «تاریخ اسلام» و «تاریخ صدر  اسلام» با اینکه نام هایی نزدیک به هم دارند ولی کتابهای کاملا متفاوتی هستند.

 

3- عدم دقت به نویسنده کتاب

معمولا کتابهایی که از عمومیت بیشتری برخوردار هستند توسط چندین نویسنده نگارش می شوند. شما باید دقت کنید دقیقا کتاب خود را طبق منبعی که دانشگاه معرفی کرده انتخاب کنید. مثلا کتاب شیمی عمومی، فارسی عمومی و … هر کدام توسط افراد و اساتید بسیاری به چاپ رسیده است.

 

 4- عدم دقت به انتشارات کتاب

ممکن است یک نویسنده با چندین انتشارات قرارداد داشته باشد. با توجه به اینکه تخصص این نویسنده در یک زمینه خاص است ممکن است کتابهایی که برای این نشرهای چاپ می کند عنوان های مشابهی داشته باشد ولی محتویات کتاب کاملا مشابه نباشد.

 

5- عدم دقت به ویرایش کتاب

کتابها با هر ویراست ممکن تغییراتی را شامل شوند که شما باید همواره جدید ترین ویراست را خرید کنید. نویسنده ممکن در ویراست جدید تغییرات بسیار زیادی را روی کتاب اعمال کند که کاملا با ویراست قبل متفاوت شود. گاهی اوقات نیز ممکن است ویرایش روی حروف چینی صورت گیرد که در این صورت فقط نوع فونت و تعداد صفحات دچار تغییر می شود و محتویات کتاب تغییری نمی کند.

 

6- عدم دقت به سال چاپ

البته این مورد به اندازه ویرایش کتاب اهمیت ندارد ولی هر چه سال چاپ جدیدتر باشد می توانید اطمینان حاصل کنید که ویراست جدیدتری است.
البته گاهی دانشجویان به اشتباه حتما می خواهند کتابشان در یک سال خاص چاپ شده باشد. به این نکته توجه کنید که ممکن است نویسنده ممکن است در چندین سال کتاب خود را تجدید چاپ نکرده باشد و مثلا ویراست جدید کتاب 5 سال متوالی چاپ مجدد شود. یعنی از پنج سال پیش تا کنون کتاب هیچ تغییر نداشته و هر سال همان کتاب با همان وِیژگی ها چاپ شده است. بنابراین روی سال چاپ زیاد تمرکز نکنید

 

7- عدم دقت به تعداد صفحات

گاهی اوقات یک کتاب خاص به شما معرفی می شود. شما می توانید صفحات کتاب را از دوستانتان بپرسید تا هنگام خرید با اطمینان بیشتری خرید خود را انجام دهید. البته تعداد صفحات هم به اندازه موارد گفته شده در بالا نمی تواند از ملاک های اساسی باشد. زیرا سایت ها هنگام درج تعداد صفحات ممکن است آخرین صفحه ای که شماره خورده را در نظر بگیرند (برخی اوقات در صفحات پایانی کتابها شماره کتاب درج نمی شود)

 

8- عدم دقت به نوع جلد کتاب

جلد کتاب یک ویژگی دیگری است که باید در نظر گرفته شود. برخی کتب با جلد های سخت و برخی با جلد های نرم چاپ می شوند. برخی از انتشارات حتی به شما این امکان را می دهند تا نوع جلد کتاب را در هنگام سفارش انتخاب کنید. برای کتاب هایی که برای درس هایی استفاده می شوند، بهتر است جلد سخت انتخاب شود تا دوام بیشتری داشته باشد.

 

9- عدم دقت به قیمت کتاب

هزینه کتاب دانشگاهی از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود. در صورت امکان، باید قیمت کتاب را با چندین فروشگاه آنلاین مقایسه کرده و با توجه به قیمت و شرایط فروشگاه، انتخاب نمایید.

 

10- عدم دقت به ارسال کتاب

زمانی که کتابی آنلاین خریداری می کنید، باید به موعد تحویل کتاب توجه کنید. برخی از سایتهای فروش کتاب سایت های واسط هستند. یعنی کتاب را در انبار خود موجود ندارند و پس از دریافت سفارش آن را پیدا می کنند و برای شما ارسال می نمایند که این فرایند گاهی اوقات بسیار زمان بر خواهد بود. بنابراین هنگام خرید این موضوع را مورد توجه قرار دهید. همچنین سفارشات خود را به چند روز آخر نزدیک به امتحان موکول نکنید زیرا ممکن است اداره پست نیز کتاب را با مقداری تاخیر به دست شما برساند.

برچسب‌ها:

فرشاد نمازی زاده

دیدگاه‌ها

کتابسرای افشین، یا کتابفروشی افشین بوشهر مرکز خرید انواع کتاب های دانشگاهی، عمومی، کمک درسی  ، انواع لوازم التحریر، نوشت افزار و محصولات فرهنگی آماده ارائه بهترین خدمات با پشتیبانی قوی به شما عزیزان است.

  • با خیالی آسوده در خانه خرید خود را انجام دهید: کتابفروشی افشین دارای مدارک لازم برای فعالیت حضوری (جوازکسب) و فعالیت مجازی (اینماد و ساماندهی) می باشد.
  • جهت دریافت مشاوره یا پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید. (تیم پشتیبانی قوی و باتجربه افشین بوک در تمامی اوقات پاسخگوی شما می باشد)

در شبکه های مجازی ما را دنبال نمایید.

 

آدرس فروشگاه: بوشهر، خیابان عاشوری، بهارستان 17

تمامی حقوق این سایت متعلق به کتابسرای افشین می باشد.

هر سوالی دارید بپرسید...
×